В период от 3 месеца (от 1.08.2018), тече процес на технологична имплементация на новия сайт. Старата версия е достъпна на адрес: old.vfu.bg
+359 52 355 106

Адвокат Стефан Паров: Академичните знания се пренасят в съдебната зала

05 Август 2025



Стефан Паров е възпитаник на Варненския свободен университет. Завършил е с отличие специалностите „Противодействие на престъпността и опазване на обществения ред“ и „Право“ в Юридическия факултет. Днес той е адвокат в Пловдивската адвокатска колегия и защитник по дела от обществен интерес, които често попадат в новините.

Професионалният му път започва като разследващ полицай. Участва в разкриването на тежки престъпления, натрупва опит, който по-късно пренася в работата си като адвокат. 

Изборът да изучава право е свързан с вътрешна потребност да търси истината и да бъде полезен на хората. Определя правото като символ на справедливостта – понятие, към което всеки човек се стреми през живота си.

Във видеото, което можете да гледате, адвокат Паров разказва за любимите си преподаватели, които не само са давали знания, но и са споделяли истински примери от живота и професията на юриста. Сред тях се откроява проф. Йонко Кунчев - декан на Юридическия факултет, чиито лекции съчетават теоретични познания с примери от практиката – подход, който оказва дълготрайно влияние върху подготовката му.

„Ако искаш да станеш добър адвокат, трябва първо да научиш правилата – както не можеш да караш кола без да знаеш закона за движение, така не можеш да влезеш в съдебната зала без да си подготвен“, казва той.

Към студентите от Юридическия факултет на Варненския свободен университет той отправи послание да бъдат амбицирани, настойчиви, лоялни и честни – качества, които според него са основата за изграждането на доверие и професионален авторитет.