В период от 3 месеца (от 1.08.2018), тече процес на технологична имплементация на новия сайт. Старата версия е достъпна на адрес: old.vfu.bg
+359 52 355 106

Сребърен медал за ВСУ "Черноризец Храбър" в състезанието по плуване

18 Април 2021

Сребърен медал спечели Благовест Тодоров - първокурсник в специалност "Национална сигурност" на Варненски свободен университет "Черноризец Храбър", в състезанието по плуване на XXI Варненска студентска универсиада, което се проведе днес на басейн "Приморски".

Нашето момче се класира на II място в дисциплината 50 м гръб и на шеста позиция в дисциплината 50 м свободен стил.

Елена Маринова, също първи курс в специалност "Национална сигурност", е на четвърто място на 50 м бътерфлай и шеста на 50 м свободен стил, разказа ръководителят на отбора доц. д-р Огнян Къчев.

В състезанието взеха участие повече от 100 студенти от шестте университета в морската столица.

Вчера тимът на ВСУ "Черноризец Храбър" се класира на трето място в лекоатлетическия крос на Студентската универсиада - 2021. Шанел Мехмед стана пета в индивидуалното класиране в кроса на 1000 м при жените.

Над 300 студенти участват в XXI Варненска универсиада, която се провежда в периода от 10-ти до 24-ти април. Организатори на събитието са дирекция „Спорт“ към Община Варна, студентските съвети и звената по спорт в шестте университета в града.